ANKARA (AA) – UEFA Avrupa Ligi 2018-2019 sezonunda grup aşaması, yarın oynanacak karşılaşmalarla başlayacak.
Avrupa futbolunun kulüpler düzeyindeki iki numaralı organizasyonunda, yarın 12 grupta 24 karşılaşma yapılacak.
Türkiye'yi temsil eden takımlardan Fenerbahçe, D Grubu'ndaki ilk maçında deplasmanda Hırvatistan'ın Dinamo Zagreb takımına TSİ 22.00'de konuk olacak.
Beşiktaş ise I Grubu'ndaki ilk karşılaşmasında Norveç ekibi Sarpsborg'u Vodafone Park'ta saat 19.55'te ağırlayacak.
Akhisarspor da J Grubu'ndaki ilk müsabakasında Rusya temsilcisi Krasnodar'ı saat 19.55'te konuk edecek.
Ligde ilk hafta maçlarının programı (TSİ) şöyle:
19.55 Rapid Wien (Avusturya) – Spartak Moskova (Rusya)
19.55 Villarreal (İspanya) – Glasgow Rangers (İskoçya)
19.55 Lazio (İtalya) – Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)
19.55 Olympique Marsilya (Fransa) – Eintracht Frankfurt (Almanya)
19.55 Genk (Belçika) – Malmö (İsveç)
19.55 Beşiktaş – Sarpsborg (Norveç)
19.55 Akhisarspor – Krasnodar (Rusya)
19.55 Sevilla (İspanya) – Standard Liege (Belçika)
19.55 Dinamo Kiev (Ukrayna) – Astana (Kazakistan)
19.55 Rennes (Fransa) – Jablonec (Çekya)
19.55 Vidi (Macaristan) – BATE Borisov (Belarus)
19.55 PAOK (Yunanistan) – Chelsea (İngiltere)
22.00 Ludogorets (Bulgaristan) – Bayer Leverkusen (Almanya)
22.00 AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) – Zürih (İsviçre)
22.00 Celtic (İskoçya) – Rosenborg (Norveç)
22.00 Leipzig (Almanya) – Salzburg (Avusturya)
22.00 Slavia Prag (Çekya) – Bordeaux (Fransa)
22.00 Kopenhag (Danimarka) – Zenit (Rusya)
22.00 Dinamo Zagreb (Hırvatistan) – Fenerbahçe
22.00 Spartak Trnava (Slovakya) – Anderlecht (Belçika)
22.00 Arsenal (İngiltere) – Vorskla Poltava (Ukrayna)
22.00 Sporting Lizbon (Portekiz) – Karabağ (Azerbaycan)
22.00 Olympiakos (Yunanistan) – Real Betis (İspanya)
22.00 Dudelange (Lüksemburg) – Milan (İtalya)
– Grupta ilk iki sıra tur atlayacak
UEFA Avrupa Ligi'nin 12 grubunda, deplasmanlı lig usulüne göre oynanacak maçların ardından ilk iki sırayı alan takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak.
“Kupa 2 “de takımlar, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle yollarına devam edecek.
UEFA Avrupa Ligi'nin finali, 29 Mayıs'ta Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak.
– Gruplar
A Grubu: Bayer Leverkusen (Almanya), Ludogorets (Bulgaristan), Zürih (İsviçre), AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)
B Grubu: Salzburg (Avusturya), Celtic (İskoçya), Leipzig (Almanya), Rosenborg (Norveç)
C Grubu: Zenit (Rusya), Kopenhag (Danimarka), Bordeaux (Fransa), Slavia Prag (Çekya)
D Grubu: Anderlecht (Belçika), Fenerbahçe, Dinamo Zagreb (Hırvatistan), Spartak Trnava (Slovakya)
E Grubu: Arsenal (İngiltere), Sporting Lizbon (Portekiz), Karabağ (Azerbaycan), Vorskla Poltava (Ukrayna)
F Grubu: Olympiakos (Yunanistan), Milan (İtalya), Real Betis (İspanya), Dudelange (Lüksemburg)
G Grubu: Villarreal (İspanya), Rapid Wien (Avusturya), Spartak Moskova (Rusya), Glasgow Rangers (İskoçya)
H Grubu: Lazio (İtalya), Olympique Marsilya (Fransa), Eintracht Frankfurt (Almanya), Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)
I Grubu: Beşiktaş, Genk (Belçika), Malmö (İsveç), Sarpsborg (Norveç)
J Grubu: Sevilla (İspanya), Krasnodar (Rusya), Standard Liege (Belçika), Akhisarspor
K Grubu: Dinamo Kiev (Ukrayna), Astana (Kazakistan), Rennes (Fransa), Jablonec (Çekya)
L Grubu: Chelsea (İngiltere), PAOK (Yunanistan), BATE Borisov (Belarus), Vidi (Macaristan)
– Maç takvimi
UEFA Avrupa Ligi'nde 2018-2019 sezonu maç takvimi şu şekilde:
Grup 1. maçları: 20 Eylül 2018
Grup 2. maçları: 4 Ekim 2018
Grup 3. maçları: 25 Ekim 2018
Grup 4. maçları: 8 Kasım 2018
Grup 5. maçları: 29 Kasım 2018
Grup 6. maçları: 13 Aralık 2018
Son 32 turu ilk maçları: 14 Şubat 2019
Son 32 turu rövanş maçları: 21 Şubat 2019
Son 16 turu ilk maçları: 7 Mart 2019
Son 16 turu rövanş maçları: 14 Mart 2019
Çeyrek final ilk maçları: 11 Nisan 2019
Çeyrek final rövanş maçları: 18 Nisan 2019
Yarı final ilk maçları: 2 Mayıs 2019
Yarı final rövanş maçları: 9 Mayıs 2019
Final maçı: 29 Mayıs 2019