ANKARA (AA) – Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi’nde grup aşaması, 6. hafta maçlarıyla tamamlanacak.
Şampiyonlar Ligi gruplarının 6. ve son hafta mücadeleleri, yarın ve 7 Aralık Çarşamba günü oynanacak.
Portekiz’in Benfica, İtalya’nın Napoli ve Ukrayna’nın Dinamo Kiev kulüplerinin bulunduğu B Grubu’nda oynadığı 5 maç sonunda 7 puanla 3. sırada yer alan Beşiktaş, sahasında 1-1 berabere kaldığı Dinamo Kiev’e konuk olacak.
UEFA Avrupa Ligi’ne gitmeyi garantileyen Beşiktaş, rakibini yenerse tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkacak. Siyah-beyazlılar, berabere kalmaları durumunda ise üst tura yükselmek için Benfica’nın Napoli’yi yenmesini bekleyecek.
Yarın TSİ 22.45’te Kiev Olimpiyat Stadı’nda oynanacak karşılaşmayı, İskoç hakem Craig Thomson yönetecek.
– Gruptan çıkan son 4 takım belirlenecek
Atletico Madrid, Barcelona, Leicester City, Monaco, Arsenal, Bayer Leverkusen, Bayern Münih, Borussia Dortmund, Juventus, Manchester City, Paris Saint-Germain ve Real Madrid’in son 16 turuna yükselmeyi garantilediği turnuvada, grup aşamasını geçen son 4 ekip, 6. hafta maçlarının ardından belli olacak.
B Grubu’nda Beşiktaş, Benfica, Napoli, G Grubu’nda Porto, Kopenhag, H Grubu’nda ise Olympique Lyon ve Sevilla son 16 turuna kalabilmek için sahaya çıkacak.
TSİ 22.45’te başlayacak UEFA Şampiyonlar Ligi 6. hafta maçlarının programı şöyle:
– Yarın
A Grubu:
Basel (İsviçre) – Arsenal (İngiltere)
Paris Saint-Germain (Fransa) – Ludogorets (Bulgaristan)
B Grubu:
Benfica (Portekiz) – Napoli (İtalya)
Dinamo Kiev (Ukrayna) – Beşiktaş (Türkiye)
C Grubu:
Manchester City (İngiltere) – Celtic (İskoçya)
Barcelona (İspanya) – Borussia Mönchengladbach (Almanya)
D Grubu:
PSV (Hollanda) – Rostov (Rusya)
Bayern Münih (Almanya) – Atletico Madrid (İspanya)
– 7 Aralık Çarşamba
E Grubu:
Tottenham (İngiltere) – CSKA Moskova (Rusya)
Bayer Leverkusen (Almanya) – Monaco (Fransa)
F Grubu:
Legia Varşova (Polonya) – Sporting Lizbon (Portekiz)
Real Madrid (İspanya) – Borussia Dortmund (Almanya)
G Grubu:
Porto (Portekiz) – Leicester City (İngiltere)
Club Brugge (Belçika) – Kopenhag (Danimarka)
H Grubu:
Olympique Lyon (Fransa) – Sevilla (İspanya)
Juventus (İtalya) – Dinamo Zagreb (Hırvatistan)