İSTANBUL (AA) – Avrupa futbolunun en önemli ikinci organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turu kuraları çekildi.
İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirilen kura çekimine göre eşleşmeler şöyle oluştu:
Şampiyonlar Rotası:
1. Grup:
Ludogorets (Bulgaristan)/Vidi (Macaristan) eşleşmesinde elenen – Zrinjski (Bosna Hersek)/Valletta (Malta)
Legia Varşova (Polonya)/Spartak Trnava (Slovakya) eşleşmesinde elenen – F91 Dudelange (Lüksemburg)/Drita (Kosova)
Sutjeska (Karadağ)/Alashkert (Ermenistan) – CFR Cluj (Romanya)/Malmö (İsveç) eşleşmesinde elenen
Olimpija Ljubljana (Slovenya)/Crusaders (Kuzey İrlanda) – BATE Borisov (Belarus)/HJK Helsinki (Finlandiya) eşleşmesinde elenen
Shkendija (Makedonya)/Sheriff (Moldova) eşleşmesinde elenen – Santa Coloma (Andorra)/Valur (İzlanda)
2. Grup:
Cork City (İrlanda) – Celtic (İskoçya)/Rosenborg (Norveç) eşleşmesinde elenen
Spartaks Jurmala (Letonya)/La Fiorita (San Marino) – Kızılyıldız (Sırbistan)/Süduva (Litvanya) eşleşmesinde elenen
The New Saints (Galler)/Lincoln Red Imps (Cebelitarık) – Astana (Kazakistan)/Midtjylland (Danimarka) eşleşmesinde elenen
Dinamo Zagreb (Hırvatistan)/Hapoel Beer-Sheva (İsrail) eşleşmesinde elenen – APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi)/Flora Tallinn (Estonya)
Torpedo Kutaisi (Gürcistan)/Víkingur (Faroe Adaları) – Kukesi (Arnavutluk)/Karabağ (Azerbaycan) eşleşmesinde elenen
Ana rota:
1. Grup:
Ajax (Hollanda)/Sturm Graz (Avusturya) eşleşmesinde elenen – Dundalk (İrlanda)/AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)
Tobol (Kazakistan)/Pyunik (Ermenistan) – Maccabi Tel-Aviv (İsrail)/Radnicki Nis (Sırbistan)
Medipol Başakşehir – Aberdeen (İskoçya)/Burnley (İngiltere)
Dunajska Streda (Slovakya)/Dinamo Minsk (Belarus) – Zenit (Rusya)
St. Gallen (İsviçre)/Sarpsborg (Norveç) – Rijeka (Hırvatistan)
2. Grup:
Genk (Belçika)/Fola Esch (Lüksemburg) – Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Lech Poznan (Polonya)
Zorya Luhansk (Ukrayna) – Braga (Portekiz)
Viitorul (Romanya)/Vitesse (Hollanda) – PAOK (Yunanistan)/Basel (İsviçre) eşleşmesinde elenen
Nordsjaelland (Danimarka)/AIK (İsveç) – Partizan (Sırbistan)/Trakai (Litvanya)
Hapoel Haifa (İsrail)/Hafnarfjördur (İzlanda) – Atalanta (İtalya)/Saraybosna (Bosna Hersek)
3. Grup:
Sevilla (İspanya)/Ujpest (Macaristan) – Zalgiris (Litvanya)/Vaduz (Lihtenştayn)
Hibernian (İskoçya)/Asteras Tripolis (Yunanistan) – Molde (Norveç)/Laçi (Arnavutluk)
Balzan (Malta)/Slovan Bratislava (Slovakya) – Rapid Wien (Avusturya)
Hajduk Split (Hırvatistan)/Slavia Sofya (Bulgaristan) – Rudar Velenje (Slovenya)/FCSB (Romanya)
Sigma Olomouc (Çekya) – Kairat (Kazakistan)/AZ Alkmaar (Hollanda)
4. Grup:
Olympiakos (Yunanistan) – Luzern (İsviçre)
Djurgarden (İsveç)/Mariupol (Ukrayna) – Ventspils (Letonya)/Bordeaux (Fransa)
Gornik Zabrze (Polonya)/Trencin (Slovakya) – Feyenoord (Hollanda)
CSKA Sofya (Bulgaristan)/Admira Wacker (Avusturya) – Stjarnan (İzlanda)/Kopenhag (Danimarka)
Osijek (Hırvatistan)/Rangers (İskoçya) – Chikhura Sachkhere (Gürcistan)/Maribor (Slovenya)
5. Grup:
B36 Torshavn (Faroe Adaları)/Beşiktaş – LASK (Avusturya)/ Lillestrom (Norveç)
Spartak Subotica (Sırbistan)/Sparta Prag (Çekya) – Brondby (Danimarka)
Ufa (Rusya)/Domzale (Slovenya) – Honved (Macaristan)/Progres Niederkorn (Lüksemburg)
Leipzig (Almanya)/Hacken (İsveç) – Universitatea Craiova (Romanya)
Zeljeznicar (Bosna Hersek)/Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi) – Dinamo Brest (Belarus)/Atromitos (Yunanistan)
Jagiellonia Bialystok (Polonya)/Rio Ave (Portekiz) – Gent (Belçika)