Federasyonlarda seçim maratonu başlıyor

Alaturka Spor Haberleri

ANKARA (AA) – Yaz olimpiyat oyunları kapsamına giren spor federasyonların seçimli olağan genel kurul süreci yarın başlayacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünün seçim mevzuatına göre yaz olimpiyat oyunlarının bitimini takiben aynı yıl içinde seçimli genel kurula gitmesi gereken federasyonlarda süreç, yarın yapılacak üç olağan genel kurulla start alacak.

Kick Boks, Herkes İçin Spor ve Karate Federasyonları ile yarın başlayacak ve 3 Aralık’ta sona erecek süreçte, 52 federasyonda başkanlık seçimi gerçekleştirilecek.

Kick Boks Federasyonunda, mevcut başkan Salim Kayıcı’nın tek aday olarak gireceği seçimli genel kurul, Ankara Crowne Plaza Otel’de saat 10.00’da yapılacak.

Herkes İçin Spor Federasyonu da seçime tek adayla girecek. Ankara Anadolu Otel Dawntown’da saat 10.00’da başlayacak olağan genel kurulda, mevcut yönetim kurulu üyesi Yasin Bölükbaşı tek aday olarak katılacak.

Karate Federasyonunda ise Ankara Wyndham Otel’de yapılacak olağan genel kurul, saat 14.00’te başlayacak. Mevcut başkan Esat Delihasan, seçime tek aday olarak girecek.

Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulunun, delegelerin yeniden belirlenmesi nedeniyle iptal ettiği Tekvando Federasyonunda ise seçim takvimi yeniden başlatılacak.

Federasyonlarda seçim takvimi şöyle:

21 Ekim Cuma: Herkes İçin Spor Federasyonu, Kick Boks Federasyonu, Karate Federasyonu

22 Ekim Cumartesi: Atıcılık ve Avcılık Federasyonu, Boks Federasyonu, Judo Federasyonu

23 Ekim Pazar: Atletizm Federasyonu, Dans Sporları Federasyonu, Hokey Federasyonu, Sutopu Federasyonu, Tenis Federasyonu

24 Ekim Pazartesi: Bilardo Federasyonu, Briç Federasyonu, Golf Federasyonu

25 Ekim Salı: Okçuluk Federasyonu, Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu, Hentbol Federasyonu

26 Ekim Çarşamba: Eskrim Federasyonu, Halk Oyunları Federasyonu, Motosiklet Federasyonu, Basketbol Federasyonu

27 Ekim Perşembe: Halter Federasyonu, Oryantiring Federasyonu

30 Ekim Pazar: Cimnastik Federasyonu, Muay Thai Federasyonu, Masa Tenisi Federasyonu, Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu

31 Ekim Pazartesi: Badminton Federasyonu

2 Kasım Çarşamba: Modern Pentatlon, Bisiklet Federasyonu

5 Kasım Cumartesi: İzcilik Federasyonu, Kano Federasyonu, Üniversite Sporları Federasyonu, Yelken Federasyonu

6 Kasım Pazar: Dağcılık Federasyonu, Triatlon Federasyonu, Yüzme Federasyonu, Wushu Federasyonu

7 Kasım Pazartesi: Binicilik Federasyonu, Satranç Federasyonu

12 Kasım Cumartesi: Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Otomobil Sporları Federasyonu, Sualtı Sporları Federasyonu, İşitme Engelliler Federasyonu

13 Kasım Pazar: Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Güreş Federasyonu

16 Kasım Çarşamba: Özel Sporcular Spor Federasyonu

19 Kasım Cumartesi: Kürek Federasyonu

21 Kasım Pazartesi: Voleybol Federasyonu

27 Kasım Pazar: Görme Engelliler Spor Federasyonu

3 Aralık Cumartesi: Bedensel Engelliler Spor Federasyonu

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?