Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'in 10. haftasına yapılan maçlarla devam edildi.

Ligde bugün şimdiye kadar oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

– Kırmızı Grup

Ankara Demirspor-GMG Kastamonuspor: 3-1

Ergene Velimeşespor-Birevim Elazığspor: 5-1

Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Kırşehir Belediyespor: 2-3

Kardemir Karabükspor-Bandırmaspor: 0-3

Niğde Anadolu Futbol Kulübü-Sakaryaspor: 1-2

Etimesgut Belediyespor-Vanspor Futbol Kulübü: 1-1

Uşakspor-Bayburt Özel İdare: 1-4

– Beyaz Grup

Pendikspor-Amed Sportif Faaliyetler: 3-1

Hekimoğlu Trabzon-Yeni Çorumspor: 2-1

Gümüşhanespor-Kırklarelispor: 2-1

Başkent Akademi Futbol Kulübü-Manisa Futbol Kulübü: 0-1

1922 Konyaspor-İnegölspor: 1-2

Sarıyer-Zonguldak Kömürspor: 2-2

Advertisements
Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig'de görünüm

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'de 8. hafta maçları sona erdi.

Ligde 8. haftayı Beyaz Grup'ta Manisa Futbol Kulübü, Kırmızı Grup'ta ise Tuzlaspor lider tamamladı.

– Haftanın sonuçları

Kırmızı Grup

Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Birevim Elazığspor: 5-1

Sivas Belediyespor-Etimesgut Belediyespor: 0-0

Ankara Demirspor-Vanspor: 2-0

Niğde Anadolu-Kırşehir Belediyespor: 1-3

Kardemir Karabükspor-Tuzlaspor: 0-2

Uşakspor-Eyüpspor: 2-0

Bandırmaspor-Sakaryaspor: 3-0

Ergene Velimeşespor-Kastamonuspor 1966: 2-3

Piserro Kahramanmaraşspor-Bayburt Özel İdare: 1-1

Beyaz Grup

Gümüşhanespor-Manisa Futbol Kulübü: 0-1

Hekimoğlu Trabzon-Zonguldak Kömürspor: 1-4

Hacettepe-Yeni Çorumspor: 1-3

Başkent Akademi-Tarsus İdmanyurdu: 1-0

1922 Konyaspor-Amed Sportif Faaliyetler: 0-1

Sarıyer-İnegölspor: 3-2

Pendikspor-Afjet Afyonspor: 0-0

Yılport Samsunspor-Kırklarelispor: 4-0

Şanlıurfaspor-Sancaktepe Futbol Kulübü: 0-5

– Puan durumları

Ligde 8. haftanın ardından gruplarda puan durumu şöyle oluştu:

Beyaz Grup:

TFF 2. Lig
Grup Beyaz

Takımlar O G B M A Y AV P
————————–
1. MANİSA FUTBOL KULÜBÜ 8 7 1 0 27 8 19 22
2. YILPORT SAMSUNSPOR 8 5 3 0 18 4 14 18
3. YENİ ÇORUMSPOR 8 6 0 2 12 8 4 18
4. TARSUS İDMAN YURDU 8 5 0 3 9 10 -1 15
5. AFJET AFYONSPOR 8 4 2 2 14 7 7 14
6. ZONGULDAK KÖMÜRSPOR 8 4 2 2 10 5 5 14
7. SANCAKTEPE FUTBOL KULÜBÜ 8 4 0 4 16 8 8 12
8. SARIYER 8 3 3 2 6 7 -1 12
9. PENDİKSPOR 8 3 2 3 8 7 1 11
10. HEKİMOĞLU TRABZON 8 3 2 3 15 18 -3 11
11. İNEGÖLSPOR 8 3 1 4 12 8 4 10
12. KIRKLARELİSPOR 8 2 4 2 6 12 -6 10
13. BAŞKENT AKADEMİ 8 2 2 4 11 12 -1 8
14. GÜMÜŞHANESPOR 8 2 1 5 9 13 -4 7
15. AMED SPORTİF FAALİYETLER 8 1 4 3 3 7 -4 7
16. 1922 KONYASPOR 8 2 0 6 7 15 -8 6
17. HACETTEPE 8 1 2 5 4 17 -13 5
18. ŞANLIURFASPOR 8 0 1 7 0 21 -21 -11

Not: Şanlıurfaspor, 12 puan silme cezası aldı.

Kırmızı Grup:

TFF 2. Lig
Grup Kırmızı

Takımlar O G B M A Y AV P
—————————–
1. TUZLASPOR 8 6 1 1 14 2 12 19
2. VANSPOR 8 5 1 2 15 7 8 16
3. BANDIRMASPOR 8 4 4 0 16 9 7 16
4. ANKARA DEMİRSPOR 8 5 1 2 12 7 5 16
5. KASTAMONUSPOR 1966 8 5 0 3 17 8 9 15
6. KIRŞEHİR BELEDİYESPOR 8 4 2 2 12 8 4 14
7. SİVAS BELEDİYESPOR 8 3 4 1 13 7 6 13
8. UŞAKSPOR 8 4 1 3 11 10 1 13
9. KAHRAMANMARAŞSPOR 8 3 2 3 6 6 0 11
10. BAYBURT ÖZEL İDARE 8 3 2 3 8 11 -3 11
11. BİREVİM ELAZIĞSPOR 8 3 1 4 10 15 -5 10
12. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 8 2 3 3 8 8 0 9
13. BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR 8 2 3 3 11 15 -4 9
14. ERGENE VELİMEŞESPOR 8 2 2 4 11 15 -4 8
15. EYÜPSPOR 8 2 2 4 7 11 -4 8
16. SAKARYASPOR 8 1 4 3 5 9 -4 7
17. KARDEMİR KARABÜKSPOR 8 1 0 7 4 21 -17 3
18. NİĞDE ANADOLU 8 0 1 7 6 17 -11 1

Categories
Spor

TFF 2. Lig'de play-off heyecanı

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'den Spor Toto 1. Lig'e yükselecek son takımın belirleneceği play-off'ta heyecan yarın başlayacak.

TFF 2. Lig'de normal sezon sonucunda Kırmızı Grup'ta Fatih Karagümrük, Manisa Büyükşehir Belediyespor, Tuzlaspor ve Şanlıurfaspor, Beyaz Grup'ta ise Kastamonuspor 1966, Yılport Samsunspor, Sakaryaspor ve Sarıyer, play-off oynamaya hak kazandı.

Çeyrek finalde ilk maçlar yarın, rövanşları 13 Mayıs Pazartesi, yarı finalde ilk karşılaşmalar 17 Mayıs Cuma, rövanşları ise 21 Mayıs Salı günü oynanacak.

İki gruptan finale çıkan takımlar, 28 Mayıs Salı günü Spor Toto 1. Lig'e yükselmek için karşı karşıya gelecek.

Play-off çeyrek final maçlarının programı şöyle:

  • Kırmızı Grup

Yarın:

16.30 Tuzlaspor-Manisa Büyükşehir Belediyespor (Tuzla Belediye)

20.30 Şanlıurfaspor-Fatih Karagümrük (Şanlıurfa GAP)

13 Mayıs Pazartesi:

16.00 Manisa Büyükşehir Belediyespor-Tuzlaspor (Manisa Mümin Özkasap Spor Tesisleri)

16.00 Fatih Karagümrük-Şanlıurfaspor (Vefa)

  • Beyaz Grup

Yarın:

16.30 Sarıyer-Kastamonuspor 1966 (Yusuf Ziya Öniş)

20.45 Sakaryaspor-Yılport Samsunspor (Yeni Sakarya Atatürk)

13 Mayıs Pazartesi:

15.30 Kastamonuspor 1966-Sarıyer (Kastamonu Gazi)

20.30 Yılport Samsunspor-Sakaryaspor (Samsun Yeni 19 Mayıs)

Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig'de görünüm

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'de normal sezon 34. hafta maçlarıyla sona ererken, Beyaz Grup'ta Keçiörengücü, şampiyonluğunu ilan edip, Spor Toto 1. Lig'e yükseldi.

Ligde son haftaya takipçisi Kastamonuspor 1966'nın 2 puan önünde lider durumda giren Keçiörengücü, ligden düşmesi kesinleşen Manisaspor'u konuk etti. Sahasında rakibini 5-0 yenen Keçiörengücü, 76 puanla şampiyonluğunu ilan etti.

Aynı grupta Kastamonuspor 1966, Yılport Samsunspor, Sakaryaspor ve Sarıyer play-off'a kaldı.

Kastamonuspor 1966 ligi 74 puanla 2. sırada tamamlarken, Yılport Samsunspor 73 puanla 3'üncü, Sakaryaspor 69 puanla 4. ve Sarıyer 68 puanla 5. oldu ve play-off'ta mücadele etme hakkı kazandı.

Gaziantepspor ve Manisaspor'un küme düşmesinin kesinleştiği grupta lige veda eden son ekip ise Bayrampaşa oldu.

Ligde son haftaya 30 puanla 16. sırada giren Bayrampaşa evinde Amed Sportif Faaliyetler'i 1-0 yenmesine karşın lige veda etti. Son hafta öncesi Bayrampaşa'nın 2 puanla 1 basamak üzerinde yer alan Hacettepe, deplasmanda Niğde Anadolu ile 2-2 berabere kalarak lige tutundu.

Kırmızı Grup'ta ise küme düşen son takım Fethiyespor oldu. Deplasmanda Bandırmaspor Baltok'a 2-1 yenilen Fethiyespor, lige veda eden son ekip oldu.

Bu grupta daha önce Darıca Gençlerbirliği ve Tokatspor'un küme düşmesi kesinleşmişti.

Menemen Belediyespor'un şampiyonluğunu daha önce garantilediği grubu, Fatih Karagümrük 2'nci, Manisa Büyükşehir Belediyespor 3'üncü, Tuzlaspor 4'üncü, Şanlıurfaspor ise 5. sırada tamamlayarak play-off oynamaya hak kazandı.

  • Kırmızı Grup
Takımlar O G B M A Y AV P
——————————-
1. MENEMEN BELEDİYESPOR 34 20 8 6 76 46 30 68
2. FATİH KARAGÜMRÜK 33 20 5 8 52 34 18 65
3. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 34 17 11 6 65 28 37 62
4. TUZLASPOR 34 16 11 7 57 25 32 59
5. ŞANLIURFASPOR 34 15 11 8 48 33 15 56
6. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 34 16 7 11 46 41 5 55
7. PENDİKSPOR 34 14 9 11 54 48 6 51
8. KIRKLARELİSPOR 34 12 9 13 46 40 6 45
9. SİVAS BELEDİYESPOR 34 12 8 14 49 53 -4 44
10. TARSUS İDMANYURDU 34 11 9 14 48 53 -5 42
11. ZONGULDAK KÖMÜRSPOR 34 11 9 14 36 49 -13 42
12. BAK SPOR 34 9 14 11 37 54 -17 41
13. BANDIRMASPOR BALTOK 34 10 8 16 46 57 -11 38
14. KAHRAMANMARAŞSPOR 34 10 8 16 38 54 -16 38
15. KONYA ANADOLU SELÇUKSPOR 34 8 13 13 50 60 -10 37
16. FETHİYESPOR 34 7 14 13 35 40 -5 35
17. TOKATSPOR 33 6 12 15 28 43 -15 30
18. DARICA GENÇLERBİRLİĞİ 34 5 6 23 26 79 -53 21

– Beyaz Grup

Takımlar O G B M A Y AV P
—————————–
1. KEÇİÖRENGÜCÜ 34 23 7 4 69 24 45 76
2. KASTAMONUSPOR 1966 34 23 5 6 67 23 44 74
3. YILPORT SAMSUNSPOR 34 22 7 5 60 25 35 73
4. SAKARYASPOR 34 20 9 5 63 31 32 69
5. SARIYER 34 20 8 6 56 32 24 68
6. SANCAKTEPE BELEDİYESPOR 34 15 8 11 52 36 16 53
7. BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR 34 16 4 14 56 48 8 52
8. AMED SPORTİF FAALİYETLER 34 14 7 13 44 42 2 49
9. EYÜPSPOR 34 12 10 12 50 46 4 46
10. İNEGÖLSPOR 34 13 6 15 45 48 -3 45
11. UTAŞ UŞAKSPOR 34 9 13 12 40 39 1 40
12. GÜMÜŞHANESPOR 34 9 13 12 41 42 -1 40
13. NİĞDE ANADOLU 34 9 10 15 38 47 -9 37
14. ANKARA DEMİRSPOR 34 9 7 18 36 50 -14 34
15. HACETTEPE 34 7 12 15 45 58 -13 33
16. BAYRAMPAŞA 34 8 9 17 32 53 -21 33
17. MANİSASPOR 34 4 3 27 31 100 -69 0
18. GAZİANTEPSPOR 34 3 2 29 11 92 -81 -25

Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'e 34. ve son hafta maçları tamamlandı.

Ligde tamamı bugün oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

  • Kırmızı Grup

Tarsus İdmanyurdu-Darıca Gençlerbirliği: 3-1

Bandırmaspor Baltok-Fethiyespor: 2-1

Fatih Karagümrük-Tokatspor: (Konuk ekibin maça çıkmaması üzerine oynanmadı)

Etimesgut Belediyespor-Zonguldak Kömürspor: 4-0

Manisa Büyükşehir Belediyespor-Sivas Belediyespor: 2-0

Pendikspor-Kahramanmaraşspor: 6-3

Şanlıurfaspor-Tuzlaspor: 1-1

Konya Anadolu Selçukspor-Menemen Belediyespor: 4-3

BAK Spor-Kırklarelispor: 0-0

  • Beyaz Grup

Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Sancaktepe Belediyespor: 3-2

Kastamonuspor 1966-Gümüşhanespor: 2-1

Yılport Samsunspor-Sakaryaspor: 3-0

Keçiörengücü-Manisaspor: 5-0

İnegölspor-Ankara Demirspor: 1-1

Niğde Anadolu-Hacettepe: 2-2

Bayrampaşa-Amed Sportif Faaliyetler: 1-0

Sarıyer-UTAŞ Uşakspor: 1-3

Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig'de görünüm

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta Menemen Belediyespor, bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

TFF 2. Lig'de 33. hafta maçları tamamlandı. Kırmızı Grup'ta Menemen Belediyespor, sahasında Şanlıurfaspor 0-0 berabere kalarak puanını 68'e yükseltti. Grupta ikinci sırada yer alan 65 puanlı Fatih Karagümrük'ün ikili averajda önünde olan Menemen Belediyespor, bitime bir maç kala şampiyonluğunu ilan ederek Spor Toto 1. Lig'e yükseldi.

Kırmızı Grup'ta Tokatspor sahasında Konya Anadolu Selçukspor'a 1-0 yenildi ve Darıca Gençlerbirliği'nden sonra küme düşen ikinci ekip oldu.

Beyaz Grup'ta ise şampiyonluk yarışı son haftaya kaldı. Rakiplerini yenen Keçiörengücü 73 puanla liderliğini devam ettirirken, Kastamonuspor 1966, 71 puanla 2. sırada takibini sürdürdü.

  • Kırmızı Grup

Takımlar O G B M A Y AV P
——————————-
1. MENEMEN BELEDİYESPOR 33 20 8 5 73 42 31 68
2. FATİH KARAGÜMRÜK 33 20 5 8 52 34 18 65
3. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 33 16 11 6 63 28 35 59
4. TUZLASPOR 33 16 10 7 56 24 32 58
5. ŞANLIURFASPOR 33 15 10 8 47 32 15 55
6. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 33 15 7 11 42 41 1 52
7. PENDİKSPOR 33 13 9 11 48 45 3 48
8. KIRKLARELİSPOR 33 12 8 13 46 40 6 44
9. SİVAS BELEDİYESPOR 33 12 8 13 49 51 -2 44
10. ZONGULDAK KÖMÜRSPOR 33 11 9 13 36 45 -9 42
11. BAK SPOR 33 9 13 11 37 54 -17 40
12. TARSUS İDMANYURDU 33 10 9 14 45 52 -7 39
13. KAHRAMANMARAŞSPOR 33 10 8 15 35 48 -13 38
14. FETHİYESPOR 33 7 14 12 34 38 -4 35
15. BANDIRMASPOR BALTOK 33 9 8 16 44 56 -12 35
16. KONYA ANADOLU SELÇUKSPOR 33 7 13 13 46 57 -11 34
17. TOKATSPOR 33 6 12 15 28 43 -15 30
18. DARICA GENÇLERBİRLİĞİ 33 5 6 22 25 76 -51 21

– Beyaz Grup

Takımlar O G B M A Y AV P
—————————–
1. KEÇİÖRENGÜCÜ 33 22 7 4 64 24 40 73
2. KASTAMONUSPOR 1966 33 22 5 6 65 22 43 71
3. YILPORT SAMSUNSPOR 33 21 7 5 57 25 32 70
4. SAKARYASPOR 33 20 9 4 63 28 35 69
5. SARIYER 33 20 8 5 55 29 26 68
6. SANCAKTEPE BELEDİYESPOR 33 15 8 10 50 33 17 53
7. BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR 33 15 4 14 53 46 7 49
8. AMED SPORTİF FAALİYETLER 33 14 7 12 44 41 3 49
9. İNEGÖLSPOR 33 13 5 15 44 47 -3 44
10. EYÜPSPOR 33 11 10 12 47 46 1 43
11. GÜMÜŞHANESPOR 33 9 13 11 40 40 0 40
12. UTAŞ UŞAKSPOR 33 8 13 12 37 38 -1 37
13. NİĞDE ANADOLU 33 9 9 15 36 45 -9 36
14. ANKARA DEMİRSPOR 33 9 6 18 35 49 -14 33
15. HACETTEPE 33 7 11 15 43 56 -13 32
16. BAYRAMPAŞA 33 7 9 17 31 53 -22 30
17. MANİSASPOR 33 4 3 26 31 95 -64 0
18. GAZİANTEPSPOR 33 3 2 28 11 89 -78 -34

Not: Manisaspor'un 15, küme düşürülen Gaziantepspor'un ise 45 puanı silinmiştir.

Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'e 33. hafta maçlarıyla devam edildi.

Ligde tamamı bugün oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

  • Kırmızı Grup

Menemen Belediyespor-Şanlıurfaspor: 0-0

Kahramanmaraşspor-Manisa Büyükşehir Belediyespor: 2-5

Kırklarelispor-Tarsus İdmanyurdu: 2-1

Zonguldak Kömürspor-BAK Spor: 0-1

Darıca Gençlerbirliği-Fatih Karagümrük: 0-3

Tokatspor-Konya Anadolu Selçukspor: 0-2

Tuzlaspor-Bandırmaspor Baltok: 0-2

Fethiyespor-Pendikspor: 3-0

Sivas Belediyespor-Etimesgut Belediyespor: 8-1

  • Beyaz Grup

Manisaspor-Yılport Samsunspor: 1-2

Gümüşhanespor-Bodrum Belediyesi Bodrumspor: 1-4

Ankara Demirspor-Niğde Anadolu: 1-0

Eyüpspor-İnegölspor: 5-4

Hacettepe-Sarıyer: 1-1

UTAŞ Uşakspor-Keçiörengücü: 0-4

Sakaryaspor-Bayrampaşa: 8-3

Amed Sportif Faaliyetler-Kastamonuspor 1966: 0-5

Categories
Spor

TFF 2. Lig'de 33. hafta heyecanı

İZMİR (AA) – Sezon sonunda 3 takımın Spor Toto 1. Lig'e yükseleceği TFF 2. Lig'de, Kırmızı Grup'ta Menemen Belediyespor, Beyaz Grup'ta ise Keçiörengücü yarınki maçların arından şampiyonluğu garantileyebilir.

Gruplarını lider bitirecek ekiplerin doğrudan Spor Toto 1. Lig'e yükseleceği TFF 2. Lig Kırmızı ve Beyaz Grup'ta lideri takip edecek dörder takım ise 1. Lig'e çıkacak son takım olabilmek için play-off oynayacak. Son 3 sırada yer alacak ekipler ise TFF 3. Lig'e düşecek.

Ligde 33. hafta heyecanı yarın saat 15.30'da başlayacak müsabakalarla yaşanacak.

  • Kırmızı Grup'ta avantaj Menemen Belediyespor'da

Kırmızı Grup'ta son 2 haftaya 67 puanla takipçisi Fatih Karagümrük'ün 5 puan önünde giren Menemen Belediyespor, yarın konuk edeceği Şanlıurfaspor karşısında alacağı en az 1 puanla, son maçlar öncesinde 1. Lig'e çıkmayı garantileyecek.

Grupta 62 puanlı Fatih Karagümrük, 58 puanlı Tuzlaspor, 56 puanlı Manisa Büyükşehir Belediyespor ve 54 puanlı Şanlıurfaspor, play-off barajında yer alıyor. Şanlıurfaspor'u 52 puanla Etimesgut Belediyespor izliyor.

Darıca Gençlerbirliği'nin düşmesinin kesinleştiği Kırmızı Grup'ta 30 puanlı Tokatspor ve 31 puana sahip Konya Anadolu Selçukspor, düşme hattında yer alıyor. Bu iki ekip de 33. haftadaki sonuçlara göre ligden düşebilir.

  • Keçiörengücü son 2 haftaya lider durumda girdi

Keçiörengücü'nün 70 puanla Kastamonuspor 1966'nın 2 puan önünde lider durumda bulunduğu Beyaz Grup'ta yarın oynanacak karşılaşmaların ardından Başkent temsilcisinin şampiyonluğunu ilan etme şansı var.

Ligde ilk 5 sırada yer alan Keçiörengücü, Kastamonuspor 1966, Yılport Samsunspor, Sarıyer ve Sakaryaspor'dan biri doğrudan 1. Lig'e çıkacak, diğer 4 ekip ise play-off oynayacak.

Gaziantepspor ve Manisaspor'un küme düşmesinin kesinleştiği grupta 30'ar puanlı Bayrampaşa ve Ankara Demirspor ile 31 puana sahip Hacettepe, son 3 haftaya dezavantajlı girdi.

  • Maç programı

Tüm maçların yarın saat 15.30'da başlayacağı TFF 2. Lig'de 33. haftanın programı şöyle:

  • Kırmızı Grup

Menemen Belediyespor-Şanlıurfaspor (Menemen İlçe)

Kahramanmaraşspor-Manisa Büyükşehir Belediyespor (Kahramanmaraş 12 Şubat)

Kırklarelispor-Tarsus İdmanyurdu (Kırklareli Atatürk)

Zonguldak Kömürspor-BAK Spor (Karaelmas Kemal Köksal)

Darıca Gençlerbirliği-Fatih Karagümrük (Darıca İlçe)

Tokatspor-Konya Anadolu Selçukspor (Gaziosmanpaşa)

Tuzlaspor-Bandırmaspor Baltok (Tuzla Belediye Sahası)

Fethiyespor-Pendikspor (Fethiye İlçe)

Sivas Belediyespor-Etimesgut Belediyespor (Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi)

  • Beyaz Grup

Manisaspor-Yılport Samsunspor (Manisa 19 Mayıs)

Gümüşhanespor-Bodrum Belediyesi Bodrumspor (Gümüşhane Yenişehir)

Ankara Demirspor-Niğde Anadolu (TCDD Ankara Demirspor)

Eyüpspor-İnegölspor (Bağcılar Mahmutbey)

Hacettepe-Sarıyer (Etimesgut Belediyesi Atatürk)

UTAŞ Uşakspor-Keçiörengücü (Uşak 1 Eylül)

Sakaryaspor-Bayrampaşa (Yeni Sakarya Atatürk)

Amed Sportif Faaliyetler-Kastamonuspor 1966 (Diyarbakır)

Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig'de görünüm

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'de tamamlanan 32. hafta maçlarının ardından Kırmızı Grup'ta lider değişmezken Beyaz Grup'un yeni lideri Keçiörengücü oldu.

Kırmızı Grup'ta Menemen Belediyespor, deplasmanda Bandırmaspor'u 4-1 yenerek liderliğini sürdürdü. En yakın takipçisi Fatih Karagümrük'ün 5 puan önünde zirvede bulunan Menemen Belediyespor, kalan 2 haftada 1 puan daha alması durumunda şampiyon olacak. Bu grupta 21 puanla son sırada kalan Darıca Gençlerbirliği'nin bitime iki hafta kala küme düşmesi kesinleşti.

Beyaz Grup'ta Kastamonuspor 1966 sahasında Sakaryaspor'la berabere (1-1) kalınca, Hacettepe'yi 2-0 yenen Keçiörengücü, bir hafta aranın ardından tekrar liderliği devraldı.

  • Kırmızı Grup
Takımlar O G B M A Y AV P
——————————-
1. MENEMEN BELEDİYESPOR 32 20 7 5 73 42 31 67
2. FATİH KARAGÜMRÜK 32 19 5 8 49 34 15 62
3. TUZLASPOR 32 16 10 6 56 22 34 58
4. MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR 32 15 11 6 58 26 32 56
5. ŞANLIURFASPOR 32 15 9 8 47 32 15 54
6. ETİMESGUT BELEDİYESPOR 32 15 7 10 41 33 8 52
7. PENDİKSPOR 32 13 9 10 48 42 6 48
8. ZONGULDAK KÖMÜRSPOR 32 11 9 12 36 44 -8 42
9. KIRKLARELİSPOR 32 11 8 13 44 39 5 41
10. SİVAS BELEDİYESPOR 32 11 8 13 41 50 -9 41
11. TARSUS İDMANYURDU 32 10 9 13 44 50 -6 39
12. KAHRAMANMARAŞSPOR 32 10 8 14 33 43 -10 38
13. BAK SPOR 32 8 13 11 36 54 -18 37
14. FETHİYESPOR 32 6 14 12 31 38 -7 32
15. BANDIRMASPOR BALTOK 32 8 8 16 42 56 -14 32
16. KONYA ANADOLU SELÇUKSPOR 32 6 13 13 44 57 -13 31
17. TOKATSPOR 32 6 12 14 28 41 -13 30
18. DARICA GENÇLERBİRLİĞİ 32 5 6 21 25 73 -48 21

– Beyaz Grup

Takımlar O G B M A Y AV P
—————————–
1. KEÇİÖRENGÜCÜ 32 21 7 4 60 24 36 70
2. KASTAMONUSPOR 1966 32 21 5 6 60 22 38 68
3. YILPORT SAMSUNSPOR 32 20 7 5 55 24 31 67
4. SARIYER 32 20 7 5 54 28 26 67
5. SAKARYASPOR 32 19 9 4 55 25 30 66
6. SANCAKTEPE BELEDİYESPOR 32 14 8 10 47 33 14 50
7. AMED SPORTİF FAALİYETLER 32 14 7 11 44 36 8 49
8. BODRUM BELEDİYESİ BODRUMSPOR 32 14 4 14 49 45 4 46
9. İNEGÖLSPOR 32 13 5 14 40 42 -2 44
10. GÜMÜŞHANESPOR 32 9 13 10 39 36 3 40
11. EYÜPSPOR 32 10 10 12 42 42 0 40
12. UTAŞ UŞAKSPOR 32 8 13 11 37 34 3 37
13. NİĞDE ANADOLU 32 9 9 14 36 44 -8 36
14. HACETTEPE 32 7 10 15 42 55 -13 31
15. ANKARA DEMİRSPOR 32 8 6 18 34 49 -15 30
16. BAYRAMPAŞA 32 7 9 16 28 45 -17 30
17. MANİSASPOR 32 4 3 25 30 93 -63 0
18. GAZİANTEPSPOR 32 3 2 27 11 86 -75 -25

Not: Manisaspor'un 15, Gaziantepspor'un ise 36 puanı silinmiştir.

Categories
Spor

Futbol: TFF 2. Lig

İSTANBUL (AA) – TFF 2. Lig'e 32. hafta maçlarıyla devam edildi.

Ligde tamamı bugün oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

  • Kırmızı Grup

Konya Anadolu Selçukspor-Darıca Gençlerbirliği: 3-1

Etimesgut Belediyespor-Kahramanmaraşspor: 2-0

Bandırmaspor Baltok-Menemen Belediyespor: 1-4

Tarsus İdmanyurdu-Fatih Karagümrük: 1-2

BAK Spor-Sivas Belediyespor: 0-3

Manisa Büyükşehir Belediyespor-Fethiyespor: 1-2

Pendikspor-Tuzlaspor: 2-1

Şanlıurfaspor-Tokatspor: 1-2

Zonguldak Kömürspor-Kırklarelispor: 3-2

  • Beyaz Grup

Bayrampaşa-Manisaspor: 3-1

Niğde Anadolu-Sarıyer: 0-1

İnegölspor-Sancaktepe Belediyespor: 0-1

Bodrum Belediyesi Bodrumspor-Amed Sportif Faaliyetler: 3-0

Kastamonuspor 1966-Sakaryaspor: 1-1

Yılport Samsunspor-UTAŞ Uşakspor: 4-0

Eyüpspor-Ankara Demirspor: 0-3

Keçiörengücü-Hacettepe: 2-0