Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Salon: Antakya

Hakemler: Ergin Sarı, Umut Özgün Ergün, Nihat Çetin

Hatay Büyükşehir Belediyespor: Ayşegül Günay 9, Yeliz Doğan 5, İlsu Darıcıoğlu, Snytsina 13, Cansu Köksal 15, Williams 2, Hülya Çoklar 2 Harris 15, Gizem Havare 2, Gizem Başaran 7, Merve Aydın 15, Gajic 18

Gündoğdu Adana Basketbol: Marginean 12, Zeynep Öykü Kalbisağde 2, Bouthors 5, Fatmanur Karakaş 4, Sanem Gamze Zeren 12, Sevgi Tonguç 2, Betül Erkoyuncu 6, Bahar Kocaoğlu 6

1.Periyot: 24-19

Devre: 50-27

3.Periyot: 80-35

HATAY (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasında, Hatay Büyükşehir Belediyespor, sahasında Gündoğdu Adana Basketbol'u 103-49 yendi.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Salon: Mustafa Dağıstanlı

Hakemler: Orhan Çağrı Hekimoğlu, Yiğit Emre Şimşek, Anıl Veziroğlu

Canik Belediyespor: İrem Yılmaz, Betül Kutlu 9, Gülşah Duman 22, Dilara Tongar 7, Deniz Çolakoğlu 8, Candide Öztürk, Neslihan Demir, İrem Gökçe Atasayar 3, Ceyda Sinem Sarı

Fenerbahçe: Ayşe Cora 5, Merve Arı 7, Vaughn 12, Plum 17, Verameyenka 8, Tuğçe Canıtez 8, Tilbe Şenyürek 10, Özge Yavaş 10, Zandalasini 17, Esra Ural Topuz 14

  1. periyot: 14-36

Devre: 24-59

  1. periyot: 33-88

SAMSUN (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Canik Belediyespor'u 59 sayı farkla 108-49 yendi.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Salon: Ankara

Hakemler: Aydın Karaçam, Egemen Ercan, Ahmet Kemal Digili

BOTAŞ: Olcay Çakır Turgut 10, Cuic 17, Williams 16, Kübra Erat 5, Melis Gülcan 11, Büşra Akbaş 2, Krivacevic 8

Çukurova Basketbol: Iagupova 14, Pelin Derya Bilgiç 8, Sevgi Uzun 2, Gueye 11, Gray 19, Naumenko 8, Meltem Avcı 8, Sera Özelçi, Şaziye Üvegin Üner

  1. periyot: 15-8

Devre: 32-26

  1. periyot: 47-55

ANKARA (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasında Çukurova Basketbol, deplasmanda BOTAŞ'ı 70-69 mağlup etti.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Salon: BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi

Hakemler: Orkun Yurtdaş, Ahmet Murat Arıkanlı, Münevver Özemre

Beşiktaş: Esra Erden Atacan 14, Bahar Çağlar 10, Akhator 21, Mitchell 29, Mircheva, Epoupa 4, Elif Bayram, Melek Uzunoğlu 3, Bahar Yapar

İzmit Belediyespor: Bas 16, Gizem Yavuz 8, White 20, Hart 18, Melike Bakırcıoğlu, Emel Sığırcı 2, Ferda Yıldız 6, Melek Yusufoğlu 4

  1. Periyot: 22-23

Devre: 43-37

  1. Periyot: 63-58

Beş faulle çıkan: 38.51 Akhator (Beşiktaş)

İSTANBUL (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasında Beşiktaş, İzmit Belediyespor'u 81-74 yendi.

Siyah-beyazlı takım ligde 13. galibiyetini alırken, İzmit Belediyespor 13. kez mağlup oldu.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Salon: Prof. Dr. Turgay Atasü

Hakemler: Erhan Gürsel, Yiğit Gönültaş, Muzaffer Vardarlı

İstanbul Üniversitesi: Gülse Uğur 7, Feride Şevval Akalan 6, Watkins 18, Yasemin Güneş 4, İlayda Güner 16, Hande Güven 6, Eylül Minez, Kardelen Gezgin 9, Şuğranur Hatice Sönmez, Fall 9

Galatasaray: Işıl Alben 18, Macaulay 10, Abdi 11, Şerife Alperi Onar 3, İnci Güçlü 4, İrem Naz Topuz 2, Sinem Ataş 6, Eda Şahin 9, Nazlı Bircan Gökdemir 2, Grigalauskyte 15

  1. Periyot: 14-14

Devre: 32-34

  1. Periyot: 52-55

İSTANBUL (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasında Galatasaray, deplasmanda İstanbul Üniversitesi'ni 80-75 yendi.

Küme düşmesi kesinleşen İstanbul Üniversitesi 21. yenilgisini alırken, Galatasaray 14. galibiyetini elde etti.

Potada İstanbul Üniversitesi küme düştü

İSTANBUL (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde küme düşen ikinci takım İstanbul Üniversitesi oldu.

Ligde normal sezonun 22. haftasında Bellona Kayseri Basketbol'un deplasmanda Kırçiçeği Bodrum'u 65-58 yenmesiyle İstanbul ekibinin küme düşmesi kesinleşti.

Ligde oynadığı 21 karşılaşmada 1 galibiyeti bulunan İstanbul Üniversitesi, 5 maçı kalmasına rağmen Kırçiçeği Bodrum'dan sonra küme düşen ikinci ekip olmaktan kurtulamadı.

İstanbul Üniversitesi, ligin 22. haftasında yarın Galatasaray'ı konuk edecek.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Salon: Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya

Hakemler: Tunçtan Durmuşcan, Dorukhan Kalyoncu, Alican Alıcı

Kırçiçeği Bodrum: Banks 18, Büşra Turan 7, Esma Çelen Türk, Beril Albayrak 20, Deniz Ataer 2, Zivadinovic 7, Aycan Birgül Aktaş, Begüm Taşkın 3, Kübra Turan 1

Bellona Kayseri Basketbol: Ibekwe 31, Meryem Gültekin 10, Ezgi Manlacı, Aysun Yararbaş Yılmaz 2, Fatma Dikmen 2, Gizem Sezer 8, Gamze Takmaz 7, Melike Tuğba Oral 5

  1. Periyot: 15-14

Devre: 30-35

  1. Periyot: 51-43

Beş faulle çıkan: 36.19 Ezgi Manlacı (Bellona Kayseri Basketbol)

MUĞLA (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasında Bellona Kayseri Basketbol, deplasmanda Kırçiçeği Bodrum'u 65-58 yendi.

Ligden düşmesi geçen hafta kesinleşen ev sahibi Kırçiçeği Bodrum, oynadığı 22. maçını da kaybetti.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Salon: Servet Tazegül

Hakemler: Murat Ciner, Abdullah Koputan, Mustafa Candemir Tabak

Mersin Büyükşehir Belediyespor: Asena Yalçın 5, Melis Talay 6, Petronyte 25, Cado 8, Walker 23, Burcu Çiğil, Gülşah Gümüşay, Anderson 12

OGM Ormanspor: Copper 24, Nilay Kartaltepe 8, Naile Çırak 8, Ruzickova 14, Damla Gezgin 11, Dila Aşkın 6, Özge Kavurmacıoğlu 4, Miray Şahin 5

  1. Periyot: 12-21

Devre: 39-41

  1. Periyot: 65-58

MERSİN (AA) – Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 22. haftasında OGM Ormanspor, deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediyespor'u 80-79 mağlup etti.

Takımlar sahaya "Dirilişten kurtuluşa, bir duruştur Çanakkale, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz." pankartıyla çıktı.

TKBL'de şampiyon Çankaya Üniversitesi

İSTANBUL (AA) – Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nin (TKBL) 26. haftasında konuk ettiği İstanbul Üniversitesi Gelişim'i 107-50 yenen Çankaya Üniversitesi, normal sezonun bitimine 4 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Çankaya Üniversitesi, ligin 26. haftasında Arı Koleji Olimpik Spor Salonu'nda ağırladığı İstanbul Üniversitesi Gelişim'i 57 sayı farkla, 107-50 mağlup etti.

Bu sonuçla normal sezonu ilk sırada bitirmeyi garantileyen Çankaya Üniversitesi, Süper Lig biletini aldı.

TKBL'de statü gereği normal sezonu ilk sırada bitiren ekip, direkt olarak bir üst lige adını yazdırıyor.

Basketbol: Haftanın programı

İSTANBUL (AA) – Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne 22. hafta müsabakalarıyla devam edilecek, Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 23'üncü, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde 26. hafta karşılaşmaları yapılacak.

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, bu dört ligde haftanın maç programı şöyle:

  • Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi

Yarın:

13.00 Bahçeşehir Koleji-Türk Telekom (Darüşşafaka Ayhan Şahenk)

15.15 Pınar Karşıyaka-Banvit (Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka)

17.30 TOFAŞ-Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol (TOFAŞ)

17.30 Afyon Belediyespor-Galatasaray Doğa Sigorta (Prof. Dr. Veysel Eroğlu)

20.00 Anadolu Efes-Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol (Darüşşafaka Ayhan Şahenk)

17 Mart Pazar:

17.30 Beşiktaş Sompo Japan-Gaziantep Basketbol (BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi)

20.00 İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Darüşşafaka Tekfen (Cebeci)

  • Kadınlar Basketbol Süper Ligi

Yarın:

14.00 Mersin Büyükşehir Belediyespor-OGM Ormanspor (Servet Tazegül)

14.00 Kırçiçeği Bodrum-Bellona Kayseri Basketbol (Bodrum Binnaz Karakaya)

17 Mart Pazar:

14.00 Beşiktaş-İzmit Belediyespor (BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi)

14.00 İstanbul Üniversitesi-Galatasaray (Prof. Dr. Turgay Atasü)

16.00 Canik Belediyespor-Fenerbahçe (Mustafa Dağıstanlı)

16.00 BOTAŞ-Çukurova Basketbol (Ankara)

16.30 Hatay Büyükşehir Belediyespor-Gündoğdu Adana Basketbol (Antakya)

  • Türkiye Basketbol 1. Ligi

Bugün:

14.00 Sigortam.net İTÜ Basketbol-Finalspor (Adalet Turan Spor ve Etkinlik Merkezi)

18.30 Semt77 Yalova Belediyespor-Petkimspor (Yalova 90. Yıl)

Yarın:

15.30 Manisa Büyükşehir Belediyespor-Edirnespor (Muradiye)

16.00 Ankara DSİ-Düzce Belediyespor (Ankara DSİ Etlik)

16.00 Mamak Belediyesi Yeni Mamakspor-Akhisar Belediyespor (Mamak Belediyesi)

16.00 Karesispor-Artvin Belediyespor (Kurtdereli)

18.00 Bursaspor-OGM Ormanspor (Bursa Atatürk)

17 Mart Pazar:

17.00 Konyaspor-Bandırma Kırmızı (Selçuklu Belediyesi)

  • Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi

Bugün:

14.00 Mersin Üniversitesi-Nesibe Aydın (Mersin Üniversitesi)

14.00 Çankaya Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi Gelişim (Arı Koleji Olimpik)

Yarın:

14.00 Urla Belediyespor-Mersin Büyükşehir Belediyespor Gelişim (Urla 12 Eylül)

14.00 İstanbulgücü-A Koleji (Caferağa)

15.00 Edremit Belediyesi Gürespor-Mardin Büyükşehir Belediyespor (Edremit)

16.00 Elazığ İl Özel İdare-Bursa Büyükşehir Belediyespor (Elazığ İl Özel İdare)

17.00 Yalova VİP Gençlik-Bayraklı Belediyespor (Yalova 90. Yıl)

17 Mart Pazar:

13.00 Galatasaray Gelişim-Akdeniz Üniversitesi (Ahmet Cömert)