BES'te kategorilerine göre en fazla kaybettiren fonlar

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle:

Fon AdıSon FiyatSon Getiri %
Emeklilik Fonları (BES) – Borçlanma Araçları
Garanti Em. Hay. Uzun Vad. K.B.A. EYF0,027514-1,30
Ziraat Hayat ve Em. K.B.A. EYF0,015084-0,72
Fiba Em. ve Hay. Fiba Port. Borç. Araç. EYF0,050530-0,69
Allianz Yaşam ve Em. Borç. Araç. EYF0,057930-0,68
Cigna Finans Em. ve Hay. K.B.A. EYF0,022491-0,61
Emeklilik Fonları (BES) – Fon Sepeti Fonları
Allianz Yaşam ve Em. 2035 Hedef Fon Sepeti EYF0,013933-0,41
Emeklilik Fonları (BES) – Hisse Senedi
Allianz Yaşam ve Em. Koç İştirak Endeksi EYF0,025409-2,18
Garanti Em. Hay. Sürd. His. Sen. EYF0,017900-1,79
Aegon Emeklilik ve Hay. His. Sen. EYF0,081786-1,59
Halk Hayat ve Em. His. Sen. EYF0,016876-1,57
AvivaSA Em. ve Hay. His. Sen. EYF0,058342-1,56
Emeklilik Fonları (BES) – Karma & Esnek Fonlar
Allianz Yaşam ve Em. Sürd. His. Sen. EYF0,021844-1,77
Allianz Hayat Em. Katkı EYF0,012681-1,69
Cigna Finans Em. ve Hay. Katkı EYF0,013250-1,43
Vakıf Em. ve Hay. Katkı EYF0,012476-1,38
Axa Hayat ve Em. Katkı EYF0,012774-1,36
Emeklilik Fonları (BES) – Katılım Fonları
Vakıf Em. ve Hay. Kat. His. Sen. EYF0,009812-0,65
Halk Hayat ve Em. Katılım His. Sen. EYF0,014626-0,42
Axa Hayat ve Em. Katılım Değ. EYF0,016846-0,31
Vakıf Em. ve Hay. Katılım Din. Değ. Gr. EYF0,021391-0,24
Katılım Em. ve Hay. Katılım His. Sen. EYF0,014467-0,17

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

BES'te kategorilerine göre en fazla kazandıran fonlar

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kazandıran fonlar şöyle:

Fon AdıSon FiyatSon Getiri %
Emeklilik Fonları (BES) – Borçlanma Araçları
Ziraat Hayat ve Em. K.D.B.A. EYF0,0385772,31
Allianz Yaşam ve Em. İki. K.D.B.A. EYF0,0470052,12
Anadolu Hayat Em. İki. K.D.B.A. EYF0,0677662,09
MetLife Em. ve Hay. K.D.B.A. EYF0,0374212,08
Garanti Em. Hay. D.B.A. Gr. EYF0,0662142,05
Emeklilik Fonları (BES) – Fon Sepeti Fonları
Fiba Em. ve Hay. Kare Port. Fon Sepeti EYF0,0130471,04
Emeklilik Fonları (BES) – Hisse Senedi
Anadolu Hayat Em. B.R.I.C. Ülkeler Yab. Değ. EYF0,0399841,45
AvivaSA Em. ve Hay. Bric Ülkeleri Yab. Değ. EYF0,0339860,67
Emeklilik Fonları (BES) – Karma & Esnek Fonlar
Anadolu Hayat Em. Bir. Değ. EYF0,0763291,90
Vakıf Em. ve Hay. Bir. Değ. EYF0,0332851,81
Allianz Yaşam ve Em. Karma EYF0,1099021,70
Allianz Hayat Em. Karma EYF0,0604861,67
Allianz Yaşam ve Em. Karma Gr. EYF0,0747071,65
Emeklilik Fonları (BES) – Katılım Fonları
Katılım Em. ve Hay. Agr. Katılım Değ. (Döviz) EYF0,0211742,38
Katılım Em. ve Hay. Den. Katılım Değ. EYF0,0168260,57
Bereket Em. ve Hay. Muh. Katılım Değ. EYF0,0199610,51
Katılım Em. ve Hay. Katılım Değ. Gr. EYF0,0180270,40
Garanti Em. Hay. Katılım Din. Değ. EYF0,0215790,29
Emeklilik Fonları (BES) – Kıymetli Madenler
Fiba Em. ve Hay. Altın EYF0,0283443,07
Axa Hayat ve Em. Altın Katılım EYF0,0249112,86
Allianz Yaşam ve Em. Altın EYF0,0267642,79
Allianz Hayat Em. Altın EYF0,0261412,78
NN Hay. Em. Altın EYF0,0165982,75
Emeklilik Fonları (BES) – Para Piyasası
Cigna Finans Em. ve Hay. Para Piyasası EYF0,0253350,07
Allianz Hayat Em. Emanet Para Piyasası EYF0,0451180,07
Halk Hayat ve Em. Emanet Para Piyasası EYF0,0181390,07
Halk Hayat ve Em. Para Piyasası EYF0,0198730,07
Allianz Yaşam ve Em. Para Piyasası EYF0,0585430,06

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

BES fonu istatistikleri

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları bugün ortalama yüzde 0,34 değer kazanırken, türlerine göre bakıldığında en fazla kazandıran yüzde 2,68 ile "Kıymetli Madenler" fonları oldu.

BES fonlarının ortalama günlük getirileri ile toplam kazandıran ve kaybettiren fon sayıları şöyle:

Fon Kategori AdıFon Kategori Endeks Getiri (%)Fon Kategori AdetFon Kategori Endeks Kazandıran Fon AdetFon Kategori Endeks Kaybettiren Fon Adet
Emeklilik Fonları (BES)0,34265125139
Emeklilik Fonları (BES) – Borçlanma Araçları0,73563125
Emeklilik Fonları (BES) – Fon Sepeti Fonları-0,11211
Emeklilik Fonları (BES) – Hisse Senedi-1,1528226
Emeklilik Fonları (BES) – Karma & Esnek Fonlar-0,351163877
Emeklilik Fonları (BES) – Katılım Fonları0,19281810
Emeklilik Fonları (BES) – Kıymetli Madenler2,6814140
Emeklilik Fonları (BES) – Para Piyasası0,0621210

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

Kategorilerine göre en fazla kaybettiren yatırım fonları

İSTANBUL (AA) – Yatırım fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle:

Fon AdıSon FiyatSon Getiri %
Yatırım Fonları – Borçlanma Araçları Fonları
Deniz Port. Uzun Vad. Borç. Araç. Fonu0,561424-0,74
HSBC Portföy Uzun Vad. Borç. Araç. Fonu0,403461-0,74
QNB Finans Portföy Borç. Araç. Fonu135,384448-0,69
İş Portföy Uzun Vad. Borç. Araç. Fonu0,040054-0,66
HSBC Portföy Orta Vad. Borç. Araç. Fonu0,193033-0,53
Yatırım Fonları – Fon Sepeti Fonları
Ak Portföy Petrol Yab. BYF Fon Sepeti Fonu0,017399-0,17
Yatırım Fonları – Hisse Senedi Fonları
Ak Portföy BIST Banka End. His. Sen. Fonu (HSYF)0,082833-2,62
İş Port. BIST Banka End. His. Sen. Fonu (HSYF)0,042057-2,56
Fokus Portföy His. Sen. Fonu (HSYF)0,097150-2,43
QNB Finans Portföy Dow Jones İst. 20 (HSY) BYF32,044251-1,99
Yapı Kredi Port. Koç Hol. İşt. His.Sen. Fonu (HSYF)0,819019-1,94
Yatırım Fonları – Karma ve Değişken Fon
İş Portföy Sütaş İki. Değ. Özel Fon0,039851-1,29
Deniz Port. Dördüncü Değ. Fon0,319133-1,00
Fokus Portföy Bir. Değ. Fon6,191649-0,86
İstanbul Portföy İki. Değ. Fon0,237679-0,84
İş Portföy Tema Gönüllüleri Değ. Özel Fon0,021628-0,81
Yatırım Fonları – Katılım Fonları
Ziraat Portföy Katılım End. His. Sen. Fonu (HSYF)1,236634-0,25

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

Kategorilerine göre en fazla kazandıran yatırım fonları

İSTANBUL (AA) – Yatırım fonları arasında kategorilere göre günlük bazda en fazla kazandıran fonlar şöyle:

Fon AdıSon FiyatSon Getiri %
Yatırım Fonları – Borçlanma Araçları Fonları
Kare Portföy Değişken (Döviz) Fon0,0546772,95
İstanbul Portföy Yab. (G.Ol.Piy.) Borç. Araç. Fonu0,0379212,67
İş Portföy Yab. Borç. Araç. Fonu0,0624772,50
Taaleri Portföy Yab. Borç. Araç. Fonu2,4677442,40
QNB Finans Portföy A.B.D. Dolar Yab. BYF593,9179792,37
Yatırım Fonları – Fon Sepeti Fonları
Azimut PYŞ Yab. BYF Fon Sepeti Fonu0,0237282,94
Yapı Kredi Port. Yab. Fon Sepeti Fonu0,0582132,35
HSBC Portföy Yab. BYF Fon Sepeti Fonu0,0319212,22
İş Portföy Emtia Yab. BYF Fon Sepeti Fonu0,0244431,96
TEB Portföy Yab. BYF Fon Sepeti Fonu2,5174721,12
Yatırım Fonları – Hisse Senedi Fonları
İş Portföy Yab. His. Sen. Fonu0,0823552,43
Gedik Portföy G-20 Ülkeleri Yab. His. Sen. Fonu0,0387571,83
Yapı Kredi Port. Yab. Tek. Sek. His. Sen. Fonu72,5880481,13
Ak Portföy Avrupa Yab. His. Sen. Fonu0,0429551,05
İş Portföy BIST Tkn. Ağır. Sın. End. His. Sen. Fonu0,0404710,88
Yatırım Fonları – Karma ve Değişken Fon
İş Portföy Elektrikli Araç. Karma Fon1,1437622,56
Ak Portföy AGI Değ. Fon1,0376742,47
İş Portföy Bayraktarlar Holding Değ. Özel Fon0,0725131,98
Azimut PYŞ İA Değ. Özel Fon2,0846151,78
Tacirler Portföy Değ. Fon1,0141401,07
Yatırım Fonları – Katılım Fonları
TEB Portföy Kira Sert. (Döviz) Katılım Fonu2,3334389,96
Ziraat Portföy Altın Katılım Fonu0,0347042,73
Qinvest Portföy Kira Sert. Katılım (Döviz) Fonu0,0231602,56
Albaraka Portföy Altın Katılım Fonu1,0481412,30
Ziraat Portföy Katılım Fonu (Döviz)2,1889092,26
Yatırım Fonları – Kıymetli Madenler Fonları
Ak Portföy Altın Fonu0,0587382,94
Yapı Kredi Port. Altın Fonu0,0365862,83
TEB Portföy Altın Fonu0,0618362,77
Fiba Portföy Altın Fonu0,0217332,74
QNB Finans Portföy Altın BYF22,8693982,73
Yatırım Fonları – Para Piyasası Fonları
Ak Portföy İki. Para Piyasası Fonu5,1651140,06
Ata Portföy Para Piyasası Fonu0,5147490,06
HSBC Portföy Para Piyasası Fonu62,3236310,06
ING Portföy Para Piyasası Fonu84,0364420,06
Garanti Portföy Bir. Para Piyasası Fonu0,0191420,06

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

BES'te kategorilerine göre en fazla kaybettiren fonlar

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle:

Fon AdıSon FiyatSon Getiri %
Emeklilik Fonları (BES) – Borçlanma Araçları
Garanti Em. Hay. Uzun Vad. K.B.A. EYF0,028045-0,43
Cigna Finans Em. ve Hay. K.B.A. Gr. EYF0,015438-0,30
Allianz Yaşam ve Em. Borç. Araç. EYF0,058308-0,23
MetLife Em. ve Hay. K.B.A. Gr. EYF0,017744-0,22
Ziraat Hayat ve Em. K.B.A. EYF0,015235-0,21
Emeklilik Fonları (BES) – Fon Sepeti Fonları
Allianz Yaşam ve Em. 2035 Hedef Fon Sepeti EYF0,013968-0,08
Emeklilik Fonları (BES) – Hisse Senedi
Fiba Em. ve Hay. His. Sen. EYF0,051930-1,18
Aegon Emeklilik ve Hay. His. Sen. EYF0,084267-0,57
Halk Hayat ve Em. His. Sen. EYF0,017421-0,54
Ziraat Hayat ve Em. His. Sen. EYF0,018069-0,52
Fiba Em. ve Hay. Oyak Port. His. Sen. EYF0,046561-0,50
Emeklilik Fonları (BES) – Karma & Esnek Fonlar
NN Hay. Em. Karma EYF0,095373-0,84
NN Hay. Em. Katkı EYF0,013675-0,62
Aegon Emeklilik ve Hay. Karma EYF0,060028-0,52
Allianz Hayat Em. Katkı EYF0,012963-0,51
NN Hay. Em. Den. Değ. EYF0,060307-0,47
Emeklilik Fonları (BES) – Katılım Fonları
Halk Hayat ve Em. Katılım His. Sen. EYF0,015079-0,15
Vakıf Em. ve Hay. Kat. His. Sen. EYF0,010132-0,10
Vakıf Em. ve Hay. Katılım Den. Değ. EYF0,019891-0,07
Katılım Em. ve Hay. Katılım His. Sen. EYF0,014831-0,01

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

En fazla kaybettiren BES fonları

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında günün en fazla kaybettirenleri yüzde 1,18 ile "Fiba Em. ve Hay. His. Sen. EYF", yüzde 0,84 ile "NN Hay. Em. Karma EYF" ve yüzde 0,62 ile "NN Hay. Em. Katkı EYF" oldu.

BES fonları içinde günün en fazla kaybettiren 10 fonu şöyle:

AdFon FiyatıFon Getiri (%)
Fiba Em. ve Hay. His. Sen. EYF0,051930-1,18
NN Hay. Em. Karma EYF0,095373-0,84
NN Hay. Em. Katkı EYF0,013675-0,62
Aegon Emeklilik ve Hay. His. Sen. EYF0,084267-0,57
Halk Hayat ve Em. His. Sen. EYF0,017421-0,54
Ziraat Hayat ve Em. His. Sen. EYF0,018069-0,52
Aegon Emeklilik ve Hay. Karma EYF0,060028-0,52
Allianz Hayat Em. Katkı EYF0,012963-0,51
Fiba Em. ve Hay. Oyak Port. His. Sen. EYF0,046561-0,50
Vakıf Em. ve Hay. His. Sen. EYF0,067923-0,48

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

En fazla kazandıran BES fonları

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında günün en fazla kazandıranları, yüzde 1,28 ile "Anadolu Hayat Em. İş Bankası İştirak Endeksi EYF", yüzde 0,79 ile "Anadolu Hayat Em. B.R.I.C. Ülkeler Yab. Değ. EYF" ve yüzde 0,67 ile "Allianz Yaşam ve Em. Katılım Katkı EYF" oldu.

BES fonları içinde günün en fazla kazandıran 10 fonu şöyle:

AdFon FiyatıFon Getiri (%)
Anadolu Hayat Em. İş Bankası İştirak Endeksi EYF0,0445201,28
Anadolu Hayat Em. B.R.I.C. Ülkeler Yab. Değ. EYF0,0395740,79
Allianz Yaşam ve Em. Katılım Katkı EYF0,0114540,67
Fiba Em. ve Hay. Katılım Katkı EYF0,0125080,62
Axa Hayat ve Em. Katılım Katkı EYF0,0180760,49
MetLife Em. ve Hay. Katılım Katkı EYF0,0150890,47
Anadolu Hayat Em. Katılım Stand. EYF0,0186510,46
Allianz Yaşam ve Em. Karma Gr. EYF0,0732570,45
Allianz Hayat Em. Bir. K.D.B.A. EYF0,0912940,43
BNP Paribas Cardif Em. Bir. K.D.B.A. EYF0,0594430,43

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

BES fonu istatistikleri

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları bugün ortalama yüzde 0,02 değer kazanırken, türlerine göre bakıldığında en fazla kazandıran yüzde 0,30 ile "Kıymetli Madenler" fonları oldu.

BES fonlarının ortalama günlük getirileri ile toplam kazandıran ve kaybettiren fon sayıları şöyle:

Fon Kategori AdıFon Kategori Endeks Getiri (%)Fon Kategori AdetFon Kategori Endeks Kazandıran Fon AdetFon Kategori Endeks Kaybettiren Fon Adet
Emeklilik Fonları (BES)0,02265147115
Emeklilik Fonları (BES) – Borçlanma Araçları0,08563125
Emeklilik Fonları (BES) – Fon Sepeti Fonları-0,06201
Emeklilik Fonları (BES) – Hisse Senedi-0,0528622
Emeklilik Fonları (BES) – Karma & Esnek Fonlar-0,111165163
Emeklilik Fonları (BES) – Katılım Fonları0,1828244
Emeklilik Fonları (BES) – Kıymetli Madenler0,3014140
Emeklilik Fonları (BES) – Para Piyasası0,0621210

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)

BES'te kategorilerine göre en fazla kaybettiren fonlar

İSTANBUL (AA) – Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle:

Fon AdıSon FiyatSon Getiri %
Emeklilik Fonları (BES) – Borçlanma Araçları
Garanti Em. Hay. Uzun Vad. K.B.A. EYF0,028167-1,04
Ziraat Hayat ve Em. K.B.A. EYF0,015267-0,53
Fiba Em. ve Hay. Borç. Araç. EYF0,023267-0,49
Allianz Yaşam ve Em. Borç. Araç. EYF0,058442-0,46
BNP Paribas Cardif Em. B.A. EYF0,046891-0,45
Emeklilik Fonları (BES) – Hisse Senedi
Anadolu Hayat Em. İş Bankası İştirak Endeksi EYF0,043957-0,64
Emeklilik Fonları (BES) – Karma & Esnek Fonlar
NN Hay. Em. Katkı EYF0,013761-0,91
Allianz Yaşam ve Em. Katkı EYF0,013050-0,90
AvivaSA Em. ve Hay. Katkı EYF0,012799-0,88
Garanti Em. Hay. Katkı EYF0,013500-0,87
Vakıf Em. ve Hay. Katkı EYF0,012778-0,85
Emeklilik Fonları (BES) – Katılım Fonları
AvivaSA Em. ve Hay. Katılım Stand. EYF0,012454-0,14
Vakıf Em. ve Hay. Katılım Değ. Gr. EYF0,017830-0,08
Vakıf Em. ve Hay. Katılım Stand. EYF0,021829-0,04
Allianz Yaşam ve Em. Katılım Stand. EYF0,011407-0,01

(Not: Analiz içerikleri fonbul.com’dan alınmıştır.)